Rólunk

Kedves Érdeklődő!

Szeretettel köszöntünk weboldalunkon, mi a Németh Család, a Pearlwood Factory megálmodói.

Engedd meg, hogy a következő gondolatokkal megválaszoljuk, hogy kik is vagyunk mi, és mi inspirált minket a vállalkozásunk elindítására.

Hogyan jött létre a mesekönyv?

Az írás, mint értékteremtő elfoglaltság, mindig is az életem része volt, azonban írásaimba a férjemmel, Győzővel való megismerkedésünkig, soha senkinek nem engedtem betekintést. Első ízben Ő inspirált engem arra, hogy akkor se hagyjam abba a gondolataim papírra vetését, amikor eldöntöttük, hogy családot alapítunk. Házasságkötésünk óta három fantasztikus gyermekünk született: Nándor, Konrád és Zétény.

Kezdetben újdonsült anyukaként minden figyelmem és energiám a Családunkra irányult, azonban hamar felismertük, hogy – mint az élet oly sok területén-, a gyereknevelésben is az egyensúly megtalálása a fenntartható fejlődés alappillére. Az olvasás, a könyvek szeretete és ennek az értéknek a közvetítése már a várandósságom alatt fontos részét képezte a mindennapjainknak, mely a gyerekek növekedésével csak fokozódott. Hobbymmá vált – kezdetben abszolút nem tudatosan-, hogy felkutassam számukra a legjobb könyveket, különböző játékos feladatkártyákat készítettem, utánanéztem régről ismert verseknek, hogy fejből mondhassam nekik altatóként. Aztán érlelődött bennem az igény, hogy a saját történeteimet is megoszthassam velük és nem sajnáltam rá az időt, hogy (nem létező) szabadidőmben tökéletesítsem a meséket. Ahogy egy-egy történet kis „Zsűrimnél” jó fogadtatásra lelt, napról napra biztosabb lettem abban, hogy szeretném megosztani történeteimet más gyerekekkel és szülőtársaimmal is.

Hiszek abban, hogy az olvasás, de akár csak egy könyv lapozgatása és a képek nézegetése is felsorolhatatlanul sok pozitívumot rejt a gyermekek számára. Azt vallom, hogy nem létezik olyan gyermek, akit egyáltalán nem érdekelnek a könyvek, csupán mi felnőttek vagyunk hivatottak segítséget nyújtani abban, hogy rátaláljanak arra az olvasásélményre, ami megadja azt az önfeledt pillanatot, mely beszippant és többé nem ereszt. A könyvem ebben a hatalmas gépezetben talán csupán egy aprócska porszem, azonban szeretnék hozzájárulni ahhoz, hogy az olvasás és a mesehallgatás élménye legyen mindenkié.

Németh-Gulyás Hajnalka, a Tölgyeskövi mesék – Magyar Márton kalandjai című mesekönyv szerzője

Miért épp az asztalos szakma?

A fa, mint anyag természetes jellegénél fogva közel áll hozzám és az értékrendemhez. A fenntarthatóság, a pazarlás kiküszöbölése és a tartós, ezzel együtt minőségi termékek gyártása fontos számomra. Számtalan esetben használtam már „hulladék” fát, melyből némi újragondolással bútorok, használati tárgyak születtek.

Gyerekkorom óta foglalkoztat minden, ami barkácsolással, építéssel kapcsolatos. A fém megmunkálása tevékenységem másik fő területe, melyet előszeretettel kombinálok asztalosipari munkáimmal. Megrendelőim általában e kettősség miatt, egyedi termékigényekkel keresnek fel.

Feleségemmel régóta dolgoztunk egy közös ötlet megvalósításán, melyet gyermekeink inspiráltak, és eredetileg saját használatra szántuk. Hosszas tervezgetés és alakítgatás után elkészült a játszó-/könyvespolc prototípusa, mely mind a rokonok és barátok tetszését elnyerte, és sorra jött az igény, hogy rendelnének belőle. Így indult a termék lapra szerelt változatának ötlete, később pedig itt, a Webshopunkban történő értékesítése.

Németh Roland Győző, a Pearlwood Factory asztalosipari termékeinek tervezője és kivitelezője

Honnan ered a Pearlwood Factory név?

A Pearlwood egy szójáték konkrét és átvitt értelemben is. Immár 10 évvel ezelőtt, az egyetemi éveink alatt, az első randinkon álmodtuk meg. Akkoriban még csak elméleti síkon játszottunk el a gondolattal, hogy ez egyedi név lenne egy márkának. Győző szülőfaluja, Gyöngyfa központi szerepet játszik azóta is az életünkben. Itt születnek a mi kis Műhelyünkben azok az írások és asztalosipari termékek, amiket szeretnénk másokkal is megosztani.

Ha felkeltette érdeklődésedet a történetünk, tájékozódj megvásárolható termékeinkről a Webáruházunkban.

Baráti üdvözlettel:
Hajnalka és Győző